-->

24.10.21

Владі вигідно, щоб серед чорнобильців був розбрат? Тому одних «підігрівають» фінансово, інших «зіштовхують лобами»

Ще на початку вересня публікація «33-го» «Кому невигідне об’єднання чорнобильських організацій?» викликала широкий резонанс серед чорнобильців та ліквідаторів. Бо й справді, проблем серед тих, кого торкнулася аварія на ЧАЕС, назбиралося чимало. Але чи то комусь дуже вигідний хаос, котрий наразі панує між громадськими організаціями, чи просто інші справи важливіші, а до цих руки не доходять — важко сказати.

Майже 6000 вінничан брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Усі вони працювали як на об’єктах самої станції, так і в радіусі 30-ти кілометрів навколо неї, на забруднених територіях Київської та Житомирської областей. Понад 3000 осіб були призвані військ­коматами області. А тих, на чиєму здоров’ї відбилася аварія — понад 17 тисяч. Їхніми проблемами опікується ціла армія громадських організацій. Здавалося б, всі чорнобильці — під надійним захистом і гарним забезпеченням. Утім, чим більше організацій, тим більше проблем і бюрократичних перепон.
загрузка...

Василь Продан — відома особа серед вінницьких чорнобильців. Кілька років тому за його різке висловлювання голова Вінницької обласної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Микола Бойчук подав позов до суду «за образу честі і гідності». Кілька місяців тривала судова тяганина, але суд не побачив злочину у різких висловлюваннях голови обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів Чор­нобильської катастрофи «Чорнобиль – Єдність» Василя Продана. Зате розбрат між ГО чорнобильців тільки посилився. Василь Продан піднімав тему про «липові» чорнобильські посвід­чення, допоміг виявити 150 «лже­ліквідаторів» і встиг нажити со­бі немало воро­гів.

Ще донедавна Василь Продан входив до координаційної ради, котра працювала на Вінниччині майже два роки. Нещодавно її вирішили розпустити. Чому? Щоб вже ніхто не міг контролювати діяльність громадських організацій?

– Владі дуже вигідно, щоб у нас був розбрат. Коли працювала координаційна рада, влада більше звертала увагу на наші проблеми. Але коли все розвалили, то ці питання залишилися напризволяще, — розповідає Василь Продан. — Координаційна рада чітко ставила питання, куди використовуються бюджетні кошти. Але вінницькі громадські об'єднання вирішили, що ніхто не має права втручатися у їхні фінансові справи. Тепер жодного контролю немає, хоча гроші виділяються немалі. Сумний досвід ми­нулих років вже показав, що попередні організації, які мали б опікуватися проблемами чорнобильців (наприклад, «Союз Чорнобиль», заступником голови якої я працював довгий час), насправді вирішує проблеми вузького кола осіб. Їх «прикормила» влада. Мене недолюблюють, мабуть, тому, що для себе нічого не прошу.

У Чорнобильському русі я вже з 1992 року. Я представляв Вінницю на конференції у Києві, був заступником голови об'єднання «Союз Чорнобиль».

У самому Чорнобилі я був у 1986 та 1988-90 році. У 1986 році як прапорщик хімічної служби внутрішніх військ 35 діб працював на пункті дезактивації в Іванківському районі. А потім ще два роки проходив службу в «атомному» полку. Потім вийшов на пенсію. Все це відображено у документах. Я знаходився на пунктах дезактивації разом з солдатами. Це до того, що мої опоненти стверджують, що в мене посвідчення забрали, бо, мовляв, я не був у Чорнобилі. Маю чимало нагород та відзнак.

«Союз Чорнобиль» свого часу дуже підтримувався Партією регіонів. У Києві навіть закликали чорнобильців розганяти Майдан. Це все було... Мене обурило те, що всі чорнобильські організації отримують гроші на статутну діяльність. Тільки цього року обласний бюджет виділив 50 тисяч гривень на ці потреби для однієї з громадських організацій. Не буду кривити душею, частина грошей була роздана на матеріальні допомоги чорнобильцям. На це є відповідні документи. Утім, куди поділося більше 20 тисяч гривень — знає тільки дуже вузьке коло осіб.

На Вінниччині зареєстровано більше двох десятків організацій, обласних і міських. З міського бюджету гроші отримують три організації: «Союз Чорнобиль України», «Асоціація жертв Чорнобиля» і «Ветерани Чорнобиля» (Трачук, організацій з такою назвою на Вінниччині ще є кілька).

Два роки тому була утворена координаційна рада, аби узгоджувати дії усіх громадських організацій. За цей нетривалий час, між тим, було зроблено чимало. Ми звернулися до кожного нардепа від Вінниччини з листом, щоб вони підтримали закон, котрим ліквідаторам цивільним пенсії прирівняють до ліквідаторів військових. І цей закон був прийнятий. Тепер інваліди Чорнобиля отримують до 10 тисяч гривень пенсії.

Ми відправили лист на Верховну Раду, щоб вони підтримали наш «чорнобильський диспансер» і заклали кошти на фінансування закладу.

Ми зверталися до Верховної Ради з тим, щоб була розблокована стаття про додаткову пенсію чорнобильцям за втрату здоров'я. Ці виплати були заморожені ще з 2015 року. Тепер справа зрушила з мертвої точки і вже з 1 липня мінімальні пенсії зросли.

А з 1 січня 2022 року пенсії ліквідаторам чорнобильської аварії підвищать до 16 тисяч гривень. Підвищення пенсій стосуватиметься близько 40 тисяч людей.

Тим часом виходить, що купка підприємливих чорнобильців очолюють відразу по кілька ними створених організації. Все для того, щоб гроші, котрі виділяються на статутну діяльність кожній організації, отримували тільки вони. За 4 роки Інваліди Чорнобиля і за два роки ветерани Чорнобиля з обласного бюджету забрали майже 200 тисяч гривень. Так ще й стверджують, що їхні фінансові справи не повинні ніким контролюватися.

Тетяна КОНДРАТЬЄВА

26 коментарів:

Unknown сказав...

Вінничанин ПРОДАН Василь Васильович 1946 року народження, на ліквідації аварії на ЧАЕС у званні прапорщика, очолював ПУСО 180 днів в Детятках. На початку 90 був виключений з громадської організації СЧУ, за розкрадення гуманітарної допомоги, у вигляді Жень-Шеню, де він був заступником голови обласної організації. Ото з тих пір і пішла смута в громадських організаціях. Продан утворив, одну, потім іншу, але досвіду а головне освіти керувати людьми НЕ було, а тому і сталось те що є. Хай Василь розповість скільки у нього було квартир, які він ПРОДАв, кому роздавав гуманітарну допомогу з Англії, скільки бруду вилив на тодішніх керівників громадських організацій. А тут його хтось намагається виставити праведником.

Unknown сказав...

Вася Продан, всегда мечтал что либо делить, роздавать, ы кем-то руководить. Грамотности - ноль, наглости много. Всегда завидовал другим чёрной завистью. А в том что ликвидаторам военным повысили пенсии, заслуги Продана, абсолютно НУ НИКАКОЙ, кроме вреда, когда люди собирались на Киев пикетировать, то Вася отговаривал людей. Жаль что автор 33 канала, опубликовала мягко говоря не правдивую информацию, просто чихню.

Unknown сказав...

Прапорщик і в Африці прапорщик.

Анонім сказав...

Офіцер служить поки ноги носять, а прапорщик служить поки руки беруть��
Це стосується не всіх прапорщиків.
Є і справжні служаки, яким честь і хвала!

Анонім сказав...

В советской армии офицеры на велосипедах ездили, но только не "кусок". Кускам все равно что тащить, что тушёнку в армии, что дербанить деньги общесвенные. Это состояние души. Доверие лидерам общественных организаций должно быть через тотальный контроль. Не стесняться и гнать в шею крыс зажравшихся.

Анонім сказав...

Пане Продан Василь Васильович!
Людина одиночка жодної організації первинної в жлдному районі області не існує
Станом на 22/4/102021 року Продана В В вигнали з ради організацій чорнобильців у місті
Підстава такої організації на території ВМОТГ не існує!!
Продан В В не заспокоївся та знайшов колегу засуджену особу осадчука петра пилипповича разом з переселенцем біц василем петровичем керівником організації "Я та моя сімя" намагаються відмити гроші
Собі землю, премії нагороди іншим нічого, бо вони в членах організації" Я та моя сімя" не перебувають
Далі Осадчук П П намагається за допомогою кума колишнього керівника чорнобильської експертної комісії у області Будкалюка Д Д зробити групу інвалідності для отримання пенсії сину
Раніше не хворів а зараз захворів!Треба гроші для бізнесу Пенсія не мала Так само зробив Біц В П для доньок переселенців своїх
Ганьба зрадникам чорнобильського руху осадчуку п п та холую біц В П

Анонім сказав...

Да, для одних Чернобыль горе, для других сторицей обернулся! ЛПА для хитрожопых деятелей, как корова дойная, титьки за 35 лет ещё не оборвали? Шо война, шо ЛПА, одних убила, других кормит не накормит. Да, тут учиться не надо, тут надо "геройские" руки загребущие и морду тупую, но наглую.

Анонім сказав...

історія прапорщика продана василя та хабарника осадчука петра з переселенцем біц василя всіх вже достала Що ще трійці треба? Хапуги вам нічого більше не перепаде!!!!!

Unknown сказав...

Пусть эта карманная журналюшка, спросит у того Продана, сколько он продал квартир, сколько раз он организовывал поездки на Киев, сколько гуманитарки он пропил налоговикам, сколько продал дачных участков, и мест под гаражи и после этого напишет в 33 канале о герое Васе Продане.

Анонім сказав...

А у нас на лживой информации нето что из негодяев делают героев, а в презики выбирают. Главное уши развесте, а в них информацию нальют.

Анонім сказав...

Коментувати не має що!

Анонім сказав...

Геть вінницьку мерзоту з чорнобильских сайдів!
Продана осадчука біца дубового!

Unknown сказав...

Один дурень дуркує,інші @@@@@ його підтримують блін ги@@та.

Unknown сказав...

Ти вважаєш себе найрозумнішим, а насправді ти і є той дурень @@@@@@@ якого дійсно ніхто не підтримує.

Анонім сказав...

а ще більші ідіоти і покидьки коментують

Unknown сказав...

Феншуй на всю голову.

Анонім сказав...

Где грань стукачества ,в виде доносов на падлецов, и якобы мужского гордого умалчивания в том, что такие падлецы живут рядом и нагло нас обворовывают? Вывод: или у большинства у самих личико в пушку, и что-то имели от этих падлецов, или живут по старой традиции "моя хата с краю, лишь бы меня не трогали". Вот так и живём, и молчим - "падлецы в шелках, а скромные правдолюбцы в соплях".

Анонім сказав...

Или давите хамло, на местном уровне, или не нойте.

Unknown сказав...

Анониму,совершнно верно,надо давить на местном уровне а не искать тех ктобы за него сделал-подал заявы органов власти а самому чистюлей остатся,типа я не я. СУКА И В АФРИКЕ СУКА.

Анонім сказав...

Вінницьку мерзоту осадчука біц Продана дубового ГЕТЬ від корита!

Unknown сказав...

Вони тебе що об-їдають?Якщо так, як один писав набери гамна в рота та плюнь їм в рило,тій мерзоті чи здай їх під примусову вакцинацію.

Анонім сказав...

Может ему пистолет подарить.

Unknown сказав...

Пистолет подарить с одним патроном.

Анонім сказав...

Тогда на одного анонима будет меньше на сайте.

Анонім сказав...

Головне щоб тебе АНОНІСТ не було!

Анонім сказав...

Продан В В прапорщик войск ВВ Посмотри на свой возраст! Уровень и звание ПРАПОРЩИК говорят о многом

Дописати коментар