-->

11.11.22

Припинення під час війни виплати пенсій особам з інвалідністю є незаконним, - юристи

У разі пропуску в період запровадження воєнного стану повторного огляду медико-соціальної експертизи, Пенсійний фонд не має права припиняти виплату пенсій особам з інвалідністю.

Однак, як стало відомо, випадки припинення виплат все ж трапляються. За роз'ясненням кореспонденти Трибуну звернулися до ГУ ПФУ в Луганській області. За словами ПФУ, наразі жодних затримок з пенсійних виплат немає. У разі наявності індивідуальних питань щодо фінансування пенсії, запропонували звернутись за одним із офіційних каналів комунікації.

Наш співрозмовник, у якого виникла проблема з отриманням пенсії, звернувся до Пенсійного фонду через електронну пошту та отримав таку відповідь:

"Оскільки Ви отримуєте соціальну пенсію по інвалідності, призначену згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення", для продовження виплати пенсії відповідно до пункту 14-6 "Прикінцевих положень" Закону 1058 немає законних підстав. Для подальшої виплати Вам необхідно надати документ органів медико-соціальної експертизи про встановлення інвалідності на певний період".

За словами юристів правозахисної організації "Донбас СОС", припинення виплати пенсії під час воєнного стану є незаконним. У такому випадку правозахисники рекомендують письмово звертатися до ПФУ зі скаргою на таке рішення. Також радять звернутися до уповноваженого з прав людини. Якщо після цього питання не вирішиться - треба збирати документи, писати позов та подавати до суду.

Немає коментарів:

Дописати коментар