-->

18.02.23

На українців чекає масштабний перерахунок пенсій і тотальна перевірка: до нововведення залишилося кілька тижнів

В Україні у березні 2023-го таки проведуть обіцяну індексацію (осучаснення) пенсій. Після довгих сумнівів у Мінсоці заявили: перерахунку бути. Це буде наймасштабніше підвищення за останні кілька років. Причина – розмір збільшення рахується індивідуально, але залежить зокрема від торішньої інфляції. А вона була на рекордному рівні 26,6%.

Про те, як проведуть індексацію та що буде з перевірками, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Рішення про індексацію вже ухвалили

Міністерство соціальної політики протягом кількох місяців не називало ні термінів індексації, ні її розмірів. А через розпливчасті формулювання у ЗМІ з'явилася ціла низка варіантів. Дехто стверджував, що індексація буде на рівні лише 5%, інші припускали, що її проведуть у квітні. Як пояснили OBOZREVATEL у Мінсоці:
  • індексація відбудеться у березні (тобто починаючи з березневої пенсії українці отримуватимуть більше);
  • індексацію проведуть за формулою із закону. Тобто її розмір може бути майже або вищим за 20%.
Точної цифри немає. Але приблизні підрахунки показують, що, ймовірно, пенсії підвищать щонайменше на 20%. Розглянемо кілька прикладів перерахунку виплат.

Українці з мінімальною пенсією. На заслуженому відпочинку не одержують менше ніж 2093 грн. Припустімо, що ваша розрахункова пенсія за формулою становить 1600 грн (через низьку офіційну зарплату й невеликий стаж). У такому разі навіть після індексації на 20% розмір виплати буде меншим від мінімального (близько 1920 грн). В результаті фактичний розмір пенсії не зміниться. Як і зараз, людина отримуватиме близько 2093 грн. Таку в Україні одержують кілька мільйонів осіб.

Українці з пенсією 4 тис. грн. Якщо розрахункова пенсія становить 4 тис. грн (зарплата вища за середню і щонайменше 30 років стажу), підвищення буде суттєвішим. Після індексації можна розраховувати на виплату в розмірі 4800 грн.

Українці з пенсією 5 тис. грн. Підвищення у розмірі 1 тис. грн можуть отримувати ті, хто зараз за формулою отримує близько 5 тис. грн.

Андрій Рева, колишній міністр соцполітики, який був одним із авторів запровадження індексації пенсій у 2017-му, на прохання OBOZREVATEL озвучив свої оцінки підвищення виплат. Він вважає, що зростання може становити близько 24%. Але навіть за песимістичної оцінки підвищення на 20% масштаби перерахунку будуть вражати.

"2017-го ми запровадили механізм індексації. Він враховує показник інфляції та зростання зарплат. Перші два роки враховувалися за попередній рік, опісля – за три попередні роки. Береться 50% інфляції та 50% зростання зарплати", – пояснив Рева.

Пенсіонерів перевірять по-новому

Мінфін розробив нову методику перевірки пенсіонерів. Вона передбачає перевірку в три етапи: спочатку перевірять самих чиновників, потім дані про пенсіонерів, отриману інформацію зіставлять з інформацією з різних баз та джерел.

Завдання: зробити все, щоб пенсіонери за допомогою корумпованих чиновників не могли додати собі зайвого стажу або дорахувати розмір зарплати. У Пенсійному фонді зазначають: пенсії перевіряють регулярно, а великої кількості порушень немає і бути не може.

Проблеми можуть виникати лише у тих пенсіонерів, які вийшли на заслужений відпочинок ще до появи єдиного реєстру та обліку стажу, виходячи з виплаченого соцвнеску. У 90-х українцям могли зараховувати стаж в умовах, коли їхня трудова книжка лежала на підприємстві, де вони вже давно не працюють, не отримують зарплати, а, отже, не сплачують внесків до Пенсійного фонду.

"За пенсіями й перевіряти нічого, якщо пенсія призначена, отже, людина вже має на неї право. Єдине порушення – якщо людина померла, але продовжує отримувати гроші. Але це практично неможливо", – розповідає OBOZREVATEL старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко.

Навіть після перерахунку пенсій в Україні проблема бідності серед пенсіонерів залишиться критичною. Через високу інфляцію та відмову від підвищення прожиткового мінімуму щонайменше чотири мільйони українців на заслуженому відпочинку залишаться за межею бідності. Мінімальної пенсії не вистачить навіть для того, щоб заплатити за необхідний мінімальний набір товарів та послуг.

29 коментарів:

Анонім сказав...

Проверка будет для ВПО и оставшихся на окуп тер-рии. Остальных это не затронет, так говорил Цимбалук в недавнем эфире. Так что расслабляем булки!

Анонім сказав...

Та никто особенно и не напрягался. За исключением некоторых, которым есть что бояться

Анонім сказав...

т.е. повышение будет опять для тех, у кого выше минималки? а людям со стажем 30 лет так и будут платить по 2000 гр? была маленькая з/п? неправда, справки о з\п до 2000 года просто не принимают. Вот вам и минималка...

Анонім сказав...

Говорят, что все профессии важны, но хоть при коммунизме, хоть при капитализме дворник никогда не будет получать больше, чем шахтер, а тем более чиновник. Ни одна система не гарантирует равных прав между людьми. Вот наша категория даёт больше шансов на более менее комфортное существование.

Анонім сказав...

Думай с молоду о старости. То есть учеба, карьера, отчисление на будущую пенсию. А в нашем случае надо было думать о инвалидности, желательно в 90-х годах.

Анонім сказав...

Для нашего брата инвалидность - это и был "карьерный рост" с гарантированным соцпакетом.

Анонім сказав...

Я ликвидатор, уже больше месяца, вдова.. Нас свёл с мужем Чернобыль. Читаю комментарии. Часто заходила на сайт как ликвидатор. Иногда есть чему научится, но грязи значительно больше. Муж начхим войск и был с первых часов аварии, имеет государственные награды и ,не вздумайте написать, купленные, тогда ещё об этом небыло речи, это было 1986 год, газеты того времени и т.д. Мой муж был кадровый офицер, 34 года выслуги, полковник, инвалид войны... Он умер.. Связь оформили в течение недели, с этим проблем небыло, он умер в госпитале, связь болезни и смерти совпадало, поэтому проблем не возникло. Пишу это для вас чтобы вы понимали, что мы уже НИКОМУ НЕ НУЖНЫ!!! У мужа было очень много льгот и привилегий,он был человек, имеющий особые заслуги перед Родиной.. Когда коснулся вопрос похорон и законов, то место на захоронение не дали, не глядя на письмо командующего войск и ассоциации ветеранов место на захоронение не давали два дня, в итоге, отправили в пригород, потому как в городе место в долларах, там в одном месте 35000 грн,, в другом. 27000.Эту систему ничто не прошибет... Мы уже никто!!! Мы уже никому не нужны!!! Вы это должны понять, думайте о семьях, никто никаких льгот не добавит, не поднимет. Вам не 40-60.Подумайте, чтоб ваши семьи не столкнулись с моими проблемами, спасибо, всем, кто мне помаогал.. Кстати, морги почти все платные у нас, они забитые, частные, по разговорам в похоронном бюро, 2500-3000 в сутки. Думайте об этом...

Анонім сказав...

Хочу висловити,Вам, співчуття,розумно та правильно написано,здоров'я Вам.Київська обл.Володарка.

Анонім сказав...

Ещё хочу добавить к выше написанному, что будучи в ритуальных услугах, я поняла из общения между представителями военкоматов и семьями погибших, что больше привилегий Азову, поэтому уже сейчас идет раздел, думайте, чтобы сберечь, то что имеете...

Анонім сказав...

Спасибо, всем здоровья и разума

Анонім сказав...

Учитывая такой подход нужно уже сейчас собирать на смерть, держать определенную сумму. Ликвидаторы - это действительно пройденный исторический этап. Новая трагедия обнулила те давние события. А замолвить за нас слово , перед властью, уже практически некому.

uy3ig сказав...

Ну, вообще-то наши права (и вообще права гражданина Украины) в Конституции прописаны. А там сказано, что новые размеры пенсий и пособий не могут быть ниже прежних. Закон. Правда на Украине давно уже закон является законом только для тех, кто этой Конституцией заведует, а не для тех, кто по праву ее принимал -т.е. НАРОД.

Семен сказав...

Яки тупий останій коментар! від 21/02/23 за підписом ..3. пише Як Ви це пропускаєте САША?
Передивіться точно перечитайте ще РАЗ!!! Коментарі зайви!!!

Анонім сказав...

А ,что в нем не так?

Семен сказав...

Вам цього не зрозуміти ніколи! Ви розумні всі решта ні! Чи як? ЯКЕ ТУПЕ!
Воно ще пенсію отримає з держбюджета!!!!
Семен

uy3ig сказав...

Семен, а окромя соплей можешь еще что-то предъявить?

Анонім сказав...

Сегодня прочитал что индексация будет для пенсий , назначенных до 2020 года , всем остальным по 100 гривен .

Анонім сказав...

Есть инфа, что максимальная индексационная надбавка будет 1500 гр. То есть будет ограничение.

Анонім сказав...

Эх, а могла быть надбавочка больше 3000 гр. у тех у кого пенсия больше 15000гр. Ну , как говорят и на этом спасибо.

Анонім сказав...

Максимальщики могут спать спокойно. На этот раз "их не догонят, их не догонят ....".

Стас 19887 сказав...

Кому пересчитали пенсию 1 декабря 2022 года по зарплате на ЧАЭС получат вместо 1500...100 гривен ,а могли бы стать Максимальщиками . Максимальщики вообще не получат ничего .

Анонім сказав...

Эта индексация , в условиях войны, в первую очередь предназначена подтянуть небольшие пенсии, поэтому установили ограничение (1500гр.). Максимальные пенсии и так существенны, грех жаловаться. 20% индексации конечно могли бы подтянуть пенсии до максималки , у кого от 17000 и выше. Но, увы ... А вот это ,именно сюрприз (100гр.), для тех кому пересчитали пенсию с 1.12.22. Я думаю, что 100гр. это для тех у кого пенсия, после перерасчёта, не дотягивает до максимума. Фокус не получился.

Анонім сказав...

Вообще то фраза звучит как назначенные пенсии в 2020-2022 годах будут повышены на 100гр. У многих пенсии пересчитаны с 1.12.22.. А это одно и тоже или нет: назначенные и пересчитанные ?

Анонім сказав...

С 1.12.22 года постанове 1210 пенсия не назначена, она приндексирована на Кз, а назначена у всех по разному. Поэтому мпксимальщикам приндексируют на 1500 грн. Только это будет на бумаге.

Анонім сказав...

Да максимальщикам то понятно. Им все равно проиндексирована пенсия или нет, они это не видят. Вопрос касается тех у кого пенсия пересчитана с 1.12.22., но после перерасчёта не достигла максимального уровня? В одном комментарии говорится, что таким людям упадёт только по 100гр.(?)

Ждун сказав...

Формулировка непонятна и вызывает пересуды , но лучше быть подготовленным к разочарованию . 100 так 100 .НО !!! Если бы сейчас была индексация даже на бумаге , то при поднятии в июле прожиточного минимума , о котором сейчас в парламенте вновь поднимается вопрос , могла бы обернуться очень и очень неплохими гривнями .

Анонім сказав...

Поднятие в июле???? Сомнительно. Если ,даже сейчас, индексация планируется в ограниченной сумме 1500гр., то повышение прожиточного минимума в июле ещё более сомнительно. Инфа была , неофициально, что минимальная пенсия должна быть 4400гр., соответственно и максимум 44000гр., но от инфы до реализации пропасть.

Стас 19887 сказав...

Зашёл в электронный кабинет пфу и убедился - пенсию ПРИЗНАЧЕНО в 2018 р. , а 29.12.2022 зроблено ПЕРЕРАХУНОК .. Кстати , ппостановления как такового ещё нет и каакие там будут формулировки мы тоже не знаем .

Анонім сказав...

Нема там 20відсотків .Знову пенсійний фонд щось крутить.

Дописати коментар