-->

18.02.23

День Державного Герба України

Державний символ України – Державний Герб – відзначає своє свято щорічно 19 лютого.

Одним із основним символів Української держави є Тризуб. Як нагадує Інститут національної пам’яті, цей символ має тисячолітню історію і походить ще від князівського роду Рюриковичів, які мали його за свій знак.

Князь Володимир Святославович, також відомий як Володимир Великий – хреститель Русі, використовував Тризуб на своїх монетах. Так само чинив Ярослав Мудрий.

З ХХІІІ століття і до початку ХІХ століття символ поринув у забуття, але зрештою був відроджений прихильниками ідеї української державності. У ХХ столітті знак отримав нове значення, ставши символом визвольних змагань українського народу. Зокрема його затвердила в якості герба Українська Центральна Рада за пропозицією Михайла Грушевського у 1918 році. Пізніше радянська влада, окупувавши Україну, затаврувала його "націоналістичним", заборонила і почала жорстоко переслідувати тих, хто його використовував.

Після відновлення української незалежності у 1991 році Тризуб було обрано Малим державним гербом України. Це сталось 19 лютого 1992 року. Дату зафіксували як святкову. З тих пір Тризуб є одним із ключових символів України і маркером української ідентичності. Зараз Тризуб, так само, як і синьо-жовтий прапор, об’єднує всіх українців, які боронять свою державу від російського вторгнення на фронті та в тилу.

1 коментар:

Анонім сказав...

А что там с большым гербом? Когда окончательно проголосуют, чего тянут?

Дописати коментар