-->

16.09.23

Чорнобильці у Сумах протестують проти об’єднання диспансеру радіаційного захисту з іншими лікарнями

Поруч із Сумським диспансером радіаційного захисту вранці 14 вересня зібрались пацієнти, чорнобильці, лікарі та чиновники. Все через те, що лікарню планують об’єднати з одним із надкластерних медзакладів Сум – обласною лікарнею або кардіологічним диспансером. Ліквідатори аварії на ЧАЕС таке рішення не підтримують.

У диспансері ліквідатори обслуговуються понад 30 років. Медперсоналу, говорить заступник голови сумської спілки "Союз Чорнобиль України" Сергій Свинаренко, довіряє, а от нововведенням, що пропонує влада, – ні.

"Віджати, перекрутити, всім нам зробити "викинштейн". Тут лікарі знають всіх. Тут людина прийшла – ага, вам треба оце й оце. Тут не треба чекати, добиватися чогось", - говорить він.

Об’єднання, говорить народний депутат Антон Швачко від "Слуги народу", – в інтересах пацієнтів: в області хочуть створити якісний реабілітаційний центр.

"Це робиться для того, щоб наші військові отримували максимальну допомогу, реабілітацію, яку вони отримують в інших областях України, але не можуть отримати в Сумській. Жодне робоче місце не втрачається, керівника ми також зберігаємо", - розповів він.

Об’єднання потрібно ще й тому, говорить заступник голови облради Микита Баня, що диспансер не увійшов до спроможної мережі лікарень Сумщини.

"Міністерство бачить ті заклади, які не потрапили в мережу, як заклади громади, які не будуть фінансуватися за рахунок державного бюджету за контрактування Національної служби здоров’я", - сказав він.

У кращому випадку, продовжив посадовець, лікарня фінансуватиметься за залишковим принципом, правило ж "гроші йдуть за пацієнтом" не забезпечить фінансових потреб закладу.

"Є певний коефіцієнт на пролікований випадок. Якщо раніше коефіцієнт був - одиниця, то тепер він став 0,57. Значить, за пацієнта, який звернувся, отримують вполовину менше", - сказав Баня.

У лікарні працює 5 відділень: терапевтичне, хірургічне, неврологічне, кардіологічне, реабілітаційне. Пацієнтами опікуються 240 працівників. Медики побоюються, що через реорганізацію доведеться шукати роботу, говорить завідувачка поліклініки Алла Меркулова.

Говорити про доцільність або недоцільність об’єднання – зарано, говорить медична директорка Світлана Чернишева. План розвитку закладу лікарям не надали.

"Ми не бачимо, яким чином буде реорганізований заклад. На сьогодні ми бачимо тільки об’єднання закладу і приєднання до кардіодиспансеру без перспектив розвитку", - вважає вона.

Поспішати з висновками не варто ще й тому, що Національна служба здоров’я поки не оприлюднила умови контрактування на 2024 рік, додає Світлана Чернишева. Нині в стаціонарі диспансеру за рік лікують понад чотири тисячі пацієнтів за 13 пакетами медичних послуг. Чи всі пакети залишаться – поки не знають.

"Для відповідності пакету реабілітації у нас було закуплене медичне обладнання, причому за кошти, зароблені лікарнею, за наші кошти, без допомоги місцевої влади. Які будуть умови, ми не знаємо. Чекаємо на умови контрактування", - сказала Чернишова.

Голосувати за об’єднання медзакладів планували на сесії обласної ради 15 вересня. Та після протесту голосування відклали, говорить Микита Баня. Замість цього вирішили створити робочу групу з медпрацівників, чорнобильців та пацієнтів – вони вирішуватимуть, чи варто об’єднуватися з іншими лікарнями.

Що відомо про протести проти ліквідації диспансеру

У 2020 році чорнобильці Сумщини протестували проти ліквідації диспансеру під стінами обласної адміністрації. Тоді теж мова йшла про скорочення фінансування медичного закладу.

7 коментарів:

ГАЛЯ сказав...

зелякгб все вкрав і нас викинув геть.використали.викинули.помирайте.а вони-чиновники зелі.будуть красти далі.хто там хотів поржать з зелі.ржіть.їжте.не обляпайтесь.в квітні знову галасуйте за зелю.здасть нас путіну.як і янек.дожились.

Анонім сказав...

чим закінчилась подібна історія в харкові? відірали і крапка. Доречі, чим там закінчилась історія з нападавшим на працівника поліції? Сидить чи випустили?

Анонім сказав...

Нападавшему в этом случае поможет диагноз по психиатрии, если он у него конечно есть. Очень полезный диагноз, как говорится на всяк случай.

Анонім сказав...

Так і не зрозумів, Лариса Погребняк захистила нападавшого? Який він має наразі правовий статус та чи сидить у СІЗО? Яке було по ньому рішення суду? Адже адвокат його по-моєму відмовився вести справу нападавшого...Чи захищають ліквідаторів в реальному житті, а не на словах?!

Ликвидатор 1986 сказав...

У нас, в Кропивницькому ліквідували відділення, яке опікувалося чорнобильцями в обласному кардіодиспансері. Організацій куча, але ні одна не піднімає ці питання перед владою ілюди лікуються самі хто де як може. Ні влада, ні громадські організації не хотять вирішувати ці питання. А жаль, життя з кожним роком стає важчим і здоров'я ліквідаторів погіршується. Нікому ліквідатори не потрібні, це обуза для влади.

Анонім сказав...

Все поставлено на гроші,всі так звані реформи впираються тільки в дохід вузькому колу,своїх аферистів по горло так ще приїжджих купа,а тепер уявіть собі таку ситуацію,зняли максималку,що буде робитися на теренах медзакладів, це буде повний акт,не кожен має на теперішній час кошти для лікування,а що буде тоді коли озвучать пенсії в деяких ліквідаторів,нас же всіх рівняють не потих у кого менше,а в тих у кого більше, якщо в медзакладі сказав що ти інвалід ліквідатор,це капець,прихватила підшлункова за добу віддали 1500тис, не рахуючи медикаментів які були в дома на всякий випадок,ітак в основному скрізь,ти -ніхто,і звати тебе -ніяк,давай гроші а потім будемо з тобою розбиратися 😢😥

Анонім сказав...

Так звана ОПТИМІЗАЦІЯ знищить все,що було напрацьовано десятиліттями,
як в приказці:
Годі батьку торгувати,
Бо вже здачі нічим дати.
Фахівці своєї справи розбіглися,зосталися одні комерційні директора,ітак скрізь і навколо.

Дописати коментар