-->

25.01.12

Український посол у Білорусі відмовився зустрітися з представником чорнобильців

Посол України в Білорусі Віктор Тихонов відмовився зустрітися з головою громадського об'єднання "Союз Чорнобиль - Білорусь" (Україна) Олександром Волчаніним.

За його словами, 17 грудня Волчанін отримав орден "Знак пошани України" за досягнення у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та у відстоюванні прав ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

"Орден мені вручав перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Надрага. Після цього, на прийомі я говорив з депутатами Верховної Ради України, з представниками уряду і висловив побажання, щоб мене прийняв посол України в Мінську", - розповів Волчанін.


За його словами, він направив послу прохання про зустріч. "До цього я зустрічався з Ігорем Ліховим, і з Романом Безсмертним, - попередніми послами, - без жодних питань. Ми обговорювали становище ліквідаторів на території як у Білорусі, так і в Україні", - розповідає Волчанін.

"Я завжди знаходив порозуміння з посольством. Але 23 січня по електронній пошті я отримав відповідь з Українського посольства про те, що посольство буде вести роботу тільки з Департаментом з ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС Міністерства з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь. Білоруські громадські організації в цьому процесі не беруть участь. Всі наші запитання нам запропонували вирішувати через посла Білорусі в Україні", - сказав Волчанін.

"Я обурений такою відповіддю. Мені вручав нагороду Патріарх Кіріл, зі мною зустрічалися чиновники Європейського парламенту, Ради Європи, і всі вони знаходили час на ці зустрічі. А от посол України зі мною зустрітися не може", - зазначив Волчанін.

Волчанін має намір звернутися до депутатів Верховної Ради України з питання поведінки посла України в Білорусі.

"Ми, звичайно, не можемо змусити посла зустрічатися з нами. Але те, що посольство не збирається співпрацювати з громадськими організаціями з питань ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС - це неприпустимо. Тим більше неприпустимо, що воно не збирається співпрацювати з організацією, зареєстрованою в Україні. Але ж у цьому році виповниться 26 років з часу аварії 26 квітня 1986 року на ЧАЕС. Раніше в посольстві проходили різні заходи з цього приводу, з запрошенням і нас, і інших ліквідаторів. А зараз, виходячи з відповіді посла, в цих заходах будуть бративиключно чиновники", - зазначив Волчанін.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович призначив Тихонова послом України у Білорусі 22 серпня 2011 року.

Як повідомлялося, у жовтні в ефірі телеканалу «РТР-Білорусь» Тихонов позитивно оцінив ситуацію в Білорусі.

2 коментарі:

Анонім сказав...

А что теперь можно ожидать от этой власти, которую мы с вами, кстати, и выбрали? Если сам Конституционный Суд себя дискредитировал, то что теперь говорить о каких-то чиновниках? Тупорылые самодуры. Пусть еще немножко "поиграют". Осталось не так уж и много... Так что , не обижайтесь, что какой -то "Посёл" Вас не принимает. Да "посёл он этот Посёл"...

eogvcmrotih сказав...

А никто не вникал в суть вопроса? Уверен, что Посольство отказалось встречаться с человеком - единственным членом какой-то организации. Посмотрите по инету - Волчанину не удалось получить регистрацию организации в Беларуси (скорее всего из-за его причастности к оппозиции), так он сделал это в Украине, и сейчас намеревается представлять интересы чернобыльцев в Беларусии (кстати за такие расклады по местным беларусским законам - уголовная ответственность). Нет ни сайта беларусской организации ни результатов ее деятельности за последние годы, в отличие от украинской. И к томуже - судя по всему его обращение было неофициальным, на что Посольство в принципе не обязано реагировать.
Смотрите в суть проблемы, а не в руководителя Посольства.

Дописати коментар