-->

12.02.14

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, що скасовує низку пільг для колишніх народних депутатів

Колишні народні депутати можуть позбутися низки пільг

Автори документа пропонують позбавити екс-нардепів матеріальної допомоги на поховання, виплат після закінчення терміну повноважень і безкоштовного проїзду.

Народні депутати від фракції Партії регіонів Валерій Писаренко і Володимир Пилипенко пропонують Верховній Раді скасувати матеріальну допомогу на поховання колишніх народних депутатів України, йдеться в законопроекті №4125 Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо врегулювання питань забезпечення окремих категорій осіб, повідомляє РБК-Україна.

Так, згідно даного законопроекту, в разі смерті народного депутата місцеві органи виконавчої влади більше не будуть надавати допомогу у його похованні незалежно від того, депутатом якого скликання він був.

Також пропонується виключити із законодавства норму, згідно з якою Верховна Рада України забезпечує колишньому народному депутату після закінчення строку його повноважень, на період його працевлаштування, виплату матеріальної допомоги у розмірі заробітної плати з урахуванням всіх доплат і надбавок.

Законопроект також виключає норму, згідно з якою час роботи у Верховній Раді зараховується у строки присвоєння військових та спеціальних звань, якщо депутат є військовослужбовцем.
Більш того, в разі виходу на пенсію законопроект пропонує не виплачувати народному депутату грошову допомогу у розмірі 20 місячних посадових окладів за рахунок бюджетних призначень Верховної Ради.

Також передбачається, що народні депутати, які вийшли на пенсію, більше не будуть мати права безкоштовного проїзду на території України один раз на рік (у прямому і зворотному напрямках) на залізничному, водному, повітряному або міжміському автомобільному транспорті та ін.

Також колишні народні обранці позбавляються права на безкоштовне медичне обслуговування в закладах охорони здоров'я, до яких вони були прикріплені у період виконання депутатських повноважень, а також забезпечення лікувальними путівками. Також колишні народні лепутаты не зможуть користуватися службовими автомобілями для забезпечення проїзду в лікарню.

Також даний законопроект пропонує виключити із законодавства норму, згідно з якою у разі дострокового припинення повноважень Верховної Ради України нардеп має право на отримання одноразової грошової допомоги у трикратному розмірі його місячної заробітної плати на день припинення депутатських повноважень.

Крім того, пропонується позбавити народного депутата і членів його сім'ї права після розпуску Верховної Ради на безкоштовний переїзд до місця постійного проживання.

Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект про повернення законів від 16 січня.

За матеріалами: РБК-Украина

2 коментарі:

Сергей Иванович сказав...

Помнится, похожое было. но потом вернули льготы себе любимым снова

Анонім сказав...

Бесплатное захоронение можно оставить( и для бывших, и для нынешних), при условии, что похороны сегодня !!!

Дописати коментар