-->

14.07.16

Рівно 30 років тому у Новиці почали формувати спецбатальйон для ліквідації аварії у Чорнобилі

30 років тому, саме 14 липня 1986 року, у селі Новиця Калуського району почав формуватися із воїнів запасу Радянської армії спецбатальйон 25-тої бригади хімзахисту Міністерства оборони СРСР для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Через три дні 259 прикарпатців відбули в Чорнобильську зону.

”Нам довелося 48 днів і ночей приборкувати термоядерне багаття. Майже три тисячі людино-виїздів на четвертий реактор, півсотні подоланих пожеж у зоні відчуження, скроплені нашим потом стіни “Сакофагу” — далеко не повний перелік наших звитяг.

Відчутна і розплата. 71 наш побратим дочасно пішов з життя у важких передсмертних болях. Ми уже подолали 80-тий рубіж набуття інвалідності”, — написав сьогодні вранці у соцмережі Facebook голова обласного об’єднання «Прикапатбат Чорнобиль», заступник командира батальйону Ярослав Олійник, передають ”Вікна”.

За його словами, сьогодні за підтримки Калуської районної ради “чорнобильці” вперше навідаються до родини побратима із села Перекоси Ярослава Кухара. У 1997 році обласна тимчасова комісія по перереєстрації чорнобильських посвідчень протиправно позбавила його статусу ліквідатора другої категорії, на руках у котрого було два посвідчення — радянське та українське — із промовистим записом: “Надано пожиттєво”.

”Щиро вітаю своїх побратимів з доблесно виконаним обов’язком по захисту Європи від ненависної та підступної смертельної загрози термоядерного монстра, ім’я якому “Чорнобиль”, — написав заступник командира батальйону.

Немає коментарів:

Дописати коментар