-->
☢ ☢   Любите Родину - Мать вашу!        Якщо ви не боретеся за свої права, у вас їх заберуть!        Заявка на кредит онлайн        Наш Телеграм канал        Бесплатные кредитные карты        Реклама в анонімних оголошеннях    ☢ ☢

17.01.2018

Що зміниться у 2018 році: ціни, тарифи, зарплати

Із 2018 року в Україні набуває чинності низка законів, указів і постанов. Зросте середня зарплата, виростуть платіжки за електрику і телефон. Українці почнуть звикати сортувати сміття та їздити за безвізом до 85 країн. 

Соціальна сфера 

З 1 січня зросте мінімальна зарплата та прожитковий мінімум. Передбачено підвищення мінімальної зарплати в Україні з 1 січня 2018 року на 16,3% – до 3,723 тис. грн на місяць. Прожитковий мінімум встановлено на рівні 1700 грн з 1 січня 2018 року, 1777 грн – з 1 липня, 1853 грн – з 1 грудня. Зарплата вчителів виросте на 25%. Це закладено у зведений бюджет освіти в 2018 році.
 

Порошенко схвалив встановлення пенсії овдовілому подружжю чорнобильців, незалежно від зв’язку смерті з катастрофою. 


Кабмін встановив оплату адвокатам, що надають юридичну допомогу, в 5% прожиткового мінімуму на годину з 1 січня. 

З 1 січня вступають в силу деякі норми пенсійної реформипро вихід на пенсію. З 1 січня 2018 року для тих, хто досяг 65-річного віку і 30-35-річного стажу мінімальний розмір пенсії становитиме 40% від мінімальної зарплати, встановленої в законі про держбюджет. 


Зросте ціна на електроенергію. Вже від 1 січня вона подорожчає на 9,5%, а до кінця року – ще на 6%. 

Прогнозується зростання тарифів. Кабмін затвердив впровадження з 1 січня 2018 року механізму розрахунків з теплокомуненерго “живими” грошима. 


З 1 січня 2018 року запрацює реєстр власників субсидій. Також з 1 січня розпочнеться монетизація субсидій. 

Військовослужбовцям нараховуватимуть зарплати за новими механізмами – грошові виплати збільшаться у 4,5 рази. Військові пенсії підвищать у середньому на 1,5 тис. грн. 

Зв’язок 

З 1 січня 2018 року відбудеться підвищення граничних тарифів на фіксовану телефонію в середньому на 8,3%. 

З 1 січня 2018 року Укрпошта підвищить тарифи на пересилання поштових відправлень в середньому на 16%. Відправлення посилки вагою до 1 кг обійдеться у 12 гривень, а важчих – у 14 гривень. Міжнародні відправлення подорожчають на третину. 

Що у лікарнях та аптеках? 

З 1 січня 2018 року кожен пацієнт зможе отримувати первинну допомогу безкоштовно в обраного ним сімейного лікаря. 

З 1 січня 2018 року заклади охорони здоров’я зобов’язані звітувати за зібрані благодійні внески з фізичних та юридичних осіб. 

З 1 січня 2018 року вводиться норма про 100-відсоткову закупівлю ліків із Нацпереліку. 

У 2018 року кількість безкоштовних препаратів збільшиться щонайменше на 10 торгових назв і дві діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань, а також діабету 2 типу. 

Що у магазинах? 

Подорожчають сигарети. Зараз пачка сигарет кoштує в середньoму 23-24 гривні. Очікується підвищення вартoсті в середньoму на 6 гривень – дo 30. 

Зникне молоко другого ґатунку. З 1 січня 2018 набудуть чинності зміни до ДСТУ. Переробні підприємства більше не зможуть купувати продукт у селян – тільки в спеціалізованих фермерських господарствах. 

Подорожчає горілка. Майже 80% вітчизняної горілки може подорожчати приблизно на 1 грн за пляшку 0,5 літра у зв’язку зі зростанням на 91 коп. собівартості її виробництва. 

Кордон 

З 1 січня 2018 року на українському кордоні запрацює система біометричного контролю для іноземців і для осіб без громадянства. Якщо особа вперше в’їжджає в Україну, то вона повинна залишити відбитки 5 пальців. 

Із 1 січня 2018 року змінено процедуру виїзду автомашин з України до країн-членів ЄС. Власники зобов’язані будуть мати відповідний талон проходження технічного огляду транспортного засобу. 

Японія з 1 січня спрощує візовий режим для українців. 

Набуває чинності безвізовий режим між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами. 

Транспорт і дороги 

Автомобілі подешевшають. У 2018 році знизяться ставки ввізного мита для нових легкових автомобілів походженням із країн Євросоюзу. 

Електрокари подешевшають. З 1 січня електрокари можна буде придбати без ПДВ, акцизу та ввізного мита. Охочим придбати автівку на електротязі, тепер не потрібно буде сплачувати ПДВ (20% вартості) та акциз (109 євро). 

Ввізне мито на електромобілі депутати “обнулили” ще в 2015 році. 

Подешевшає електротаксі. Податок на додану вартість скасують на операції з постачання послуг з перевезення пасажирів на таксі, оснащеному виключно електричним двигуном. 

З 1 січня дороги місцевого значення перейдуть в управліннямісцевій владі. 

З 1 січня 2018 року в Україні розпочне роботу Дорожній фонд. 

Економіка 

Зростуть тарифи на електроенергію для непобутових споживачів у межах 10-15%. 

Запрацює перший вітчизняний криптовалютний гаманець з функціями банкінгу PrivatCoins. 

Україна знизить портові збори в межах 20%. 

Значно посиляться вимоги до режиму спрощеного оподаткування. 5% доходів з ренти за користування надрами для видобування нафти, газу і конденсату з держбюджету підуть на бюджети місцевих рівнів. 

Набирає чинності закон, який сприятиме підвищенню якості фінансової звітності в Україні. 

Доступ до митних декларацій в Україні має стати відкритим. 

Буде скасовано обов’язкову сертифікацію цементу. 

Реальна зарплата нардепів з 1 січня буде під 40 тисяч гривень. 

Зростання вартості будівництва житла в 2018 році складе 27%. 

Екологія 

Енергокомпанії з 1 січня 2018 року мають імпортувати мазут з вмістом сірки не більш як 1% 

Полігони захороненя відходів в Україні з 1 січня мають бути оснащені вагами для ведення обліку. 

З 1 січня 2018 року набирає чинності закон про вдосконалення фінансування поводження з радіоактивними відходами. 

З 1 січня 2018 року в Україні заборонено утилізувати сміття без переробки та сортування. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий