-->
☢ ☢   Любите Родину - Мать вашу!        Якщо ви не боретеся за свої права, у вас їх заберуть!        Заявка на кредит онлайн        Наш Телеграм канал        ADS EARN BTC | The All-in-one Advertising Platform         Бесплатные кредитные карты        Реклама в анонімних оголошеннях    ☢ ☢

23.04.2018

Після вибуху на ЧАЕС Щербицький мав би заборонити демонстрації, – Гарань

Про це в ефірі проекту «Історичної правди з Вахтангом Кіпіані» на телеканалі ZIK розповів директора Інституту соціології НАНУ Євген Головаха.

За словами наукового директора Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Олексія Гараня, вибух на Чорнобильський АЕС став тією подією, яка радикально змінила настрої українців щодо СРСР.

«Я добре пам‘ятаю, як сам з початку думав, що влада не може нас обманювати. Нам би повідомили. Та коли відкрилася уся брехня, багатьом уже все стало зрозумілим», – розповів Гарань.

У свою чергу, заступник директора Інституту соціології НАНУ Євген Головаха додав, на скільки цинічно у той час діяла влада. Мовляв, 28 квітня, коли ще прості громадяни УСРР не здогадувались, що відбулось на електростанції, функціонери почали вивозити своїх дітей на відпочинок подалі від Києва.


«Та, коли про це почув Щербицький, наказав, щоб до 1 травня усі діти були в Києві. Мовляв, хто цього не зробить, нехай кладе на стіл свій партквиток. Тож тоді, у найстрашніший день, усі вони були у столиці. Навіть онуки самого Щербицького», – наголосив Головаха.

Хоча й він зауважив: тоді ЦК компартії таки визнало одну зі своїх помилок

«16 травня 1986 року вийшла постанова політбюро ЦК КПСС про те, що в інформуванні населення були допущені помилки щодо наслідків катастрофи. Це вперше ЦК визнало, що саме зробило помилку», – підкреслив Головуха.

Водночас Гарань зауважив: як би там не було, та на Щербицькому лежить велика відповідальність за те, що поставив партійну посаду вище людських життів.

«Він мусів ризикнути своїм партійним квитком і не дозволяти виходити на цю демонстрацію», – резюмував Олексій Гарань.


Комментариев нет:

Отправка комментария