-->

17.03.20

Восьмий ААС захистив право чорнобильця на пенсію за віком

Колегія суддів Восьмого ААС визнала протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі – відповідач) призначити пенсію за віком особі, потерпілій від наслідків Чорнобильської катастрофи 3 категорії.

Суд апеляційної інстанції залишив без змін рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2019 року про задоволення позову та зобов’язання відповідача призначити з 15 травня 2019 року позивачу, як потерпілому від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії, пенсію із зменшеним пенсійним віком (на пільгових умовах) відповідно до вимог статті 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ.

Вказаною нормою Закону визначено умови надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення. Відмова відповідача обґрунтовувалась тим, що в архівних документах не відображено дати виїзду позивача для ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, що унеможливлює встановлення періоду перебування позивача у цій зоні, а посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС не є підставою для призначення позивачу пенсії із зменшенням пенсійного віку.

Апеляційний суд визнав, що інформація, яка міститься у військовому квитку позивача та у довідках військової частини і галузевого державного архіву Міністерства оборони України, свідчить про його дійсну участь в ліквідації аварії на ЧАЕС. Незважаючи на відсутність чітко зазначених днів виїзду в зони ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, наявна інформація з наданих позивачем довідок підтверджує необхідне чотирнадцятиденне перебування в зоні відчуження у 1987 році, що дає право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку.

Таким чином, право на зменшення пенсійного віку мають особи, які в установленому законом порядку набули статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та працювали визначену кількість днів у зоні відчуження.

При вирішенні справи колегія суддів враховувала практику Верховного Суду (постанова від 10 липня 2019 року у справі №577/4716/16-а).

Постанова у справі №460/2150/19 доступна у ЄДРСР за посиланням.

За повідомленням прес-служби суду

Немає коментарів:

Дописати коментар