-->

09.03.20

Уряд посилює фінансову підтримку громадських об’єднань осіб з інвалідністю

Уряд удосконалив механізм надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю за рахунок коштів державного бюджету.

Відповідну постанову „Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю”, розроблену Мінсоцполітики, Кабінет Міністрів України прийняв на своєму засіданні, 3 березня 2020 року.

“Це рішення Уряду забезпечить ефективну фінансову підтримку громадських об’єднань осіб з інвалідністю за рахунок бюджетних коштів”, – наголосила Міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

Згідно з постановою, створюються рівні можливості для всіх громадських об’єднань осіб з інвалідністю в отриманні фінансової підтримки з державного та місцевих бюджетів на конкурсних засадах.

Рішенням Уряду також передбачено, що громадські об’єднання осіб з інвалідністю отримуватимуть кошти на виконання програм, проектів та заходів, на матеріально-технічне забезпечення своєї діяльності та організаційний розвиток, що відповідає Конвенції про права осіб з інвалідністю. 

Довідково

В Законі України „Про Державний бюджет України на 2020 рік” передбачено видатки за бюджетною програмою „Фінансова підтримка громадських об’єднань осіб з інвалідністю” в сумі 89 362,4 тис. грн, при цьому окремо виділено надання фінансової підтримки Національній Асамблеї людей з інвалідністю України, підприємствам та організаціям невиробничої сфери УТОС, УТОГ та Союзу осіб з інвалідністю України в сумі 76 025,9 тис. гривень.

Пропонується у 2020 році бюджетні кошти спрямувати:

76025,9 тис. гривень - Національній Асамблеї людей з інвалідністю України, підприємствам та організаціям невиробничої сфери УТОС, УТОГ та Союзу осіб з інвалідністю України;

9136,5 тис. гривень – громадським об’єднанням осіб з інвалідністю на конкурсній основі;

до 4200,0 тис. гривень - громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, для відшкодування витрат на лікування в закладах охорони здоров’я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів.

Всього в Україні здійснює свою діяльність біля 700 громадських об’єднань, з них за рахунок коштів з державного бюджету щороку отримують до 25 громадських об’єднань, які мають всеукраїнський статус.

Немає коментарів:

Дописати коментар