-->

12.12.20

У Мінсоцполітики підготували законопроєкт, стосовно пенсійного забезпечення "цивільних" чорнобильців

Міністерство соціальної політики подало до уряду законопроєкт, що дозволить проіндексувати пенсійні виплати військовослужбовцям, чорнобильцям та низці інших категорій громадян.

Про це міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера», передає кореспондент Укрінформу.

«Насправді пенсії військовослужбовцям не індексують з 2014 року. Там інші підходи до перерахунків були. Тому ми зробили в Міністерстві соцполітики - і цей законопроєкт уже в уряді - про відновлення індексації пенсій саме таким людям, як військовослужбовці, чорнобильці, журналісти, працівники органів місцевого самоврядування, державні службовці. Це ті люди, яким на сьогодні не індексується пенсія», - розповіла Лазебна.

Вона уточнила, що законопроєкт Мінсоцполітики пропонуватиме «відновлювати індексацію за одними правилами для всіх».«В наступному році цього не буде (індексації - ред.), бо закон ще тільки буде прийматися. Але якщо закон прийметься в наступному році та, наприклад, у першій половині року ми вже зможемо закласти кошти, я думаю, що це краще було б планувати на 2022 рік. Але, повірте мені, це дуже велика проблема, коли близько 4 млн пенсіонерів позбавлені індексації. Ми індексуємо певну частину трудових пенсій, але такі пенсії, які за іншими законами призначені, вони не індексуються. Тому цю несправедливість ми також вирівняємо», - запевнила міністр соцполітики.

Вона також поінформувала, що міністерство підготувало ще один законопроєкт стосовно пенсійного забезпечення чорнобильців.

«Ми зараз підготували один законопроєкт, він стосується пенсійного забезпечення чорнобильців. Тому що колись була прийнята норма, що військовослужбовці, які були мобілізовані в період аварії, то в них один порядок призначення пенсій, а у чорнобильців першої категорії, які просто були задіяні як цивільні, - в них інший. Тому ми зараз хочемо вирівняти цю несправедливість і підняти пенсію для людей, які не були військовослужбовцями, але були залучені до ліквідації та працювали там», - зазначила Лазебна.

6 коментарів:

uy3ig сказав...

Это же надо! Так написать, что ни хрена не понять!

Анонім сказав...

Учись Студент!

Александр сказав...

А что понимать,если примут этот закон,то для гражданских ликвидаторов будут индексировать пенсии как индексировать для военных

Анонім сказав...

поживем ...побачимо,дай бог!

Віктор сказав...

пшик.брешуть.нарики пукіна.кгб зе...

Niki сказав...

За наслідками розгляду Комітет прийняв рішення, що проект закону про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо гарантування справедливого та гідного розміру пенсійного забезпечення учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим особам (реєстр. № 4146 від 23.09.2020), поданий народним депутатом України Качурою О.А., має вплив на показники бюджету (збільшуючи витрати державного бюджету, у тому числі для Пенсійного фонду України). У разі прийняття відповідного закону до 15 липня 2021 року він має вводитись в дію не раніше 1 січня 2022 року, а після 15 липня 2021 року - не раніше 1 січня 2023 року (або 1 січня наступного за цим року залежно від часу прийняття закону).

Дописати коментар