-->

15.05.21

Як прожити довго: про важливість вітаміну D розповіли вчені


Група норвезький дослідників з Університету Бергена впевнена, що вітамін D здатний продовжити життя тим, хто страждає від серцево-судинних захворювань. Їм вдалося з’ясувати, наскільки дієвий цей мікроелемент в боротьбі з подібними хворобами, і в якій кількості нудно вживати вітамін, щоб відчути ефект.

За словами професора Ютти Діркес, професора кафедри клінічної медицини Бергена і керівника проекту, занадто багато вітаміну D, так само як і мала його кількість, здатні збільшити ризик смерті від захворювань серця і судин.

Щоб дізнатися, скільки вітаміну необхідно для підтримки здоров’я, вчені провели експеримент за участю близько 4 тис.пацієнтів. Виявилося, що сприятливу дію ця речовина має лише в кількості від 42 до 100 нмоль/л При значеннях вище або нижче цього діапазону ризик смерті зростає, передає Express.

Однак універсальної кількості вітаміну D для кожної людини дослідники назвати не можуть. “Оптимальна кількість добавок вітаміну D варіюється від однієї людини до іншої. Це залежить від того, де ви живете і який у вас раціон”, – пояснила Діркес.

Джерела вітаміну D

Отримати необхідну кількість цього мікроелемента можна не тільки з лікарських препаратів. Ось список продуктів, що містять природний вітамін D:

риб’ячий жир;
печінка тріски;
горбуша та інша жирна риба;
чорна ікра;
яєчний жовток;
козяче молоко;
вершкове масло;
тверді сири.

Особливо важливо стежити за рівнем вітаміну D жителям північних країн, так як цей мікроелемент називається “сонячним вітаміном”. При постійній нестачі сонячного світла, може з’явитися дефіцит цієї речовини.

Джерело: ukrhealth.net

Немає коментарів:

Дописати коментар