-->

01.03.16

Як будують Арку на Чорнобильській АЕС

Будівельники корпорації "Укрбуд" приступили до другого етапу будівництва огороджувального контуру Нового безпечного конфайнмента (Арки) на Чорнобильській АЕС

Про це повідомляє прес-служба будівельної компанії "Укробуд", передає depo.ua.

Раніше фахівці компанії демонтували понад 1800 м³ старих залізобетонних конструкцій, зрізали мостові крани, трубопроводи та інше технологічне обладнання, що залишилися після будівництва об'єкта "Укриття" над четвертим енергоблоком ЧАЕС в листопаді 1986 року. Це необхідно для спорудження укріплень і стін, які закриють розроблену французьким консорціумом "Novarka" конструкцію з двох сторін і зроблять її герметичною.


В рамках першого етапу робіт в машинному залі четвертого енергоблоку демонтували понад 1000 кубічних метрів бетону. Тут будівельники зведуть 37-метрову Західну торцеву стіну НБК, яка надійно загерметизує четвертий енергоблок після того, як арку буде насунуто на огороджувальний контур. Для цього проектом передбачене армування конструкції та заливка двох нових фундаментних плит. На даний момент на ділянці змонтовані 35% всієї арматури, необхідної для зведення першої половини стіни. Цю частину робіт прийняли спеціальна комісія ДСП "Чорнобильська АЕС" і генеральний проектант об'єкту "Укриття" - Київський інститут "Енергопроект". Таким чином, будівельники ПрАТ "Укренергомонтаж" змогли розпочати наступну стадію. Вони залили перші 450 м³ бетону з 1,25 тис.


Завершується демонтаж аварійних конструкцій і на східному рубежі арки. Після укріплення перекриттів фахівці зведуть там другу залізобетонну стіну, яка закриє арку з іншого боку. Остаточно завершити проект будівництва Нового безпечного конфайнмента планується до кінця 2017 року. Сучасне ізоляційне спорудження захистить від радіаційного випромінювання на сто років.

Немає коментарів:

Дописати коментар