-->

23.04.21

Напередодні роковин трагедії на ЧАЕС Міністр соціальної політики Марина Лазебна провела зустріч з представниками всеукраїнських громадських організацій, які представляють інтереси учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

22 квітня 2021 року, Марина Лазебна - Міністр соціальної політики, провела зустріч з представниками всеукраїнських громадських організацій учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та осіб, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

”Напередодні дня Чорнобильської трагедії, перш за все, хочу подякувати всім Героям - ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС за те, що не шкодували себе, ризикуючи власним життям, захищали світ від радіаційного лиха. Ми розуміємо проблеми, які є зараз у соціальному та пенсійному забезпеченні учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та людей, які постраждали від її наслідків, тому сьогодні ми тут, щоб разом порадитись і обговорити шляхи їх вирішення”, - зазначила Марина Лазебна.

Для поліпшення умов соціального захисту даної категорії осіб Мінсоцполітики представило наступні поступальні кроки:

1) внесений на розгляд до Верховної Ради України проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб” (реєстраційний № 4555 від 29.12.2020), метою якого є запровадити єдині правила врахування п’ятикратної мінімальної заробітної плати при обчисленні пенсії по інвалідності, як для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які під час ліквідації не перебували на військовій службі, так і для тих, які визначені для військових.
Прийняття законопроекту забезпечить майже на 40 відсотків підвищення пенсій для майже 30 тисяч осіб з 1 січня 2022 року.

2) з метою створення умов для перегляду розмірів щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, які встановлені у фіксованих сумах, які не переглядалися з 2014 року, за ініціативи міністерства, Урядом схвалений та поданий на розгляд до Верховної Ради України проект Закону України “Про заходи щодо упорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів і стягнень та плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору)” (реєстраційний № 5045 від 08.02.2021).

Цим проектом запропоновано запровадити базову величину для соціальних виплат населенню, яка буде затверджуватися щороку у законі про державний бюджет України на відповідний рік, а протягом року переглядатиметься щонайменше два рази. У разі прийняття законопроекту базова величина стане основою для розрахунку та постійного перегляду щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю.

3) внесений до Верховної Ради України проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства” (реєстраційний № 4668 від 28.01.2021), яким запропоновано законодавчо закріпити 1 березня дату проведення щорічної індексації пенсій.

У разі прийняття закону всі пенсії чорнобильців індексуватимуться з 1 березня.

4) підготовлений міністерством законопроект щодо виконання Рішення Конституційного Суду України від 07.04.2021 № 1-р(ІІ)/2021, яким визнана такою, що є неконституційною частина третя статті 54 Закону № 796 щодо уповноваження Верховною Радою України Кабінету Міністрів України визначати своїми актами мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачає з 1 липня 2021 року:

- майже в 2 рази підвищити мінімальні розміри пенсій для 40 тисяч осіб з інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- майже на 60 відсотків підвищити пенсійні виплати для понад 11 тисяч осіб з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Під час зустрічі представники всеукраїнських громадських організацій чорнобильців висловили свою позицію щодо проблемних питань, які роками залишаються невирішеними.

Підсумовуючи, Міністр наголосила: “Лише рухаючись крок за кроком, усі разом ми зможемо поступово покращити ситуацію та забезпечити гідний соціальний захист чорнобильців”.


https://www.msp.gov.ua

12 коментарів:

Unknown сказав...

Всё общие фразы, проведение встреч, представление следубщих шагов, внесение на рассмотрение проэктов, и так уже 35 лет, а многие среди нас, ликвидатиоров так не дождались реального улучшения.

Unknown сказав...

Не дают ПАДЛЫ, СВОЛОЧИ,;ЖИТЬ;.

Анонім сказав...

брехуны и воры ..............

Анонім сказав...

Предлагаю провести квест, выделить всем депутатам по 100 гривен.на год на оздоровление,как они выделяют нам ликвидаторам 2 категории.Кто из них сможет оздоровится на эти деньги будет героем нации.А также выделить по 200 гривен на месяц на питание, как нам выделяют , два стакана чая в Киеве.Вот вам вся правда о ликвидаторах 1986 года.

Віктор сказав...

нарики-зе кремля знову брешуть.черговий пшик ми отримаємо.

Анонім сказав...

Трындеть не мешки таскать Пустые разговоры

Анонім сказав...

Вам не смішно що до шапочки і те що знизу... скільки можна... скільки ж те саме можна. Лохотронщики.

Анонім сказав...

Я на ликвидации именно на станции был с июня 1986 по ноябрь 1988г.г. очень многих уже нет среди нас. Нам каждый год в день памяти 26 апреля и 14 декабря в день ликвидатора все сочуствуют все восфаляют нас от Призидентов до месных чинушей. А нам ликвидаторам лутше бы было васфалять наше правительство если бы у нас были достойные условия жизни а не ВЫЖИВАНИЯ. Депутаты старые новые сидят на сесиях ЯЙЦА чешут на весь экран эсемесочки во время сесии с вражескими представителями и у них деньги есть сибе любимым и на оздоровление и на очень не хреновые зарплаты а мы непобоюсь высловица ГЕРОИ ЕВРОПЕЙСКОЙ теретории приравневаемся все время в просящихся. ЕСЛИ В СЕГОДНЕШНЕГО ПРАВИТЕЛЬСТВА ЕСТЬ СОВЕСТЬ ВЫ НАЙДЕТЕ ПРАВЕЛЬНОЕ РЕШЕНИЕ а нет то вы мало чем будите отлечатся от Януковича Путина потому что нас ликвидаторов теперь хотят ликвидировать.

Николай сказав...

Все заседают, встречаются, обговариваютпути решения а надо просто выполнять закон. №тыс. судей получают по 77тыс пенсии, за год больше 2,5 млрд, а чернобыльцам денег в бюджете нет(((

Анонім сказав...

Ты за Януковичем плакать будеш!

удача сказав...

Хрен ты вгадал что-бы я заним тянул а ты наверное сним по одной статье чалился.

Unknown сказав...

Азаров відмінив пенсії, які нараховували за рішенням суддів.А ви все плачите за Януковичем. Він в рашкі, якщо щось.

Дописати коментар